Kup wesele
Sprzedaj wesele
Zaloguj Rejestracja
Dodaj firmę Dodaj ogłoszenie
Typy i fasony sukien ślubnych

Każda jedna panna młoda wcześniej czy później musi zmierzyć się z wyborem idealnej, wymarzonej sukni ślubnej. Przed wyborem warto porozmawiać z konsultantką z salonu, by pomogła dobrać suknię do Twojego typu sylwetki. Zapoznajcie się z typami sukni!

 

Typ literki A

Zaletą tego fasonu sukni ślubnej jest fakt, że idealnie nadaje się dla Pań o różnych kształtach i rozmiarach. Taka suknie świetnie uwypukla nasze zalety, jednocześnie zakrywając wady. Fason ten charakteryzuje dopasowana góra sukni, idąc ku dołowi suknia jest stopniowo rozszerzana, bez dokładnego zarysowania talii. Góra sukni to zazwyczaj gorset, bez ramiączek i rękawków.

 

Suknie z dekoltem w kształcie litery V

Styl tych sukien ślubnych jest wszechstronny i podkreśla piękny dekolt. Wycięcie dekoltu w kształcie litery V jest niezwykle czarujący i pozwala pani młodej poczuć się bezpiecznie i skromnie. Suknie tego typu są idealne dla pań z wysoką talią, które wizualnie chcą się wysmuklić. Świetnie czują się w takich dekoltach panie z dużym biustem lub szerokimi ramionami.

 

Model Empire

Model tych sukien jest idealne dla pań o figurze gruszki. Charakteryzuje się wyraźnym odcięciem sukni pod biustem, na przykład pięknie zdobioną tasiemką. Materiały, które są wykorzystywane do szycia takich sukni są zwykle lekkie i zwiewne. Można je spotkać w wersji z zarówno długim jak i krótkim rękawem lub bez nich.


 

Model Princessa

To bardzo wytworne modele, ale nie nadają się dla każdej panny młodej. Jak sama nazwa wskazuje suknie tego typu przywodzą na myśl suknie balowe księżniczek znanych z filmów i bajek. Góra podobnie jak w typie A przylega do ciała, dół jednak znacznie bardziej się rozszerza. Takie suknie są zwykle wielowarstwowe.

 

Model Syrena

Ten typ sukni przylga do ciała od samej góry do kolan. Od kolan dopiero jest ona delikatnie rozszerzona, co przywodzi na myśl ogon mitycznych syren. Do tego typu sukni również konieczna jest szczupła sylwetka.