Kup wesele
Sprzedaj wesele
Zaloguj Rejestracja
Dodaj firmę Dodaj ogłoszenie
Ślub zorganizować i nie zbankrutować? Lekcja oszczędzania dla narzeczonych

Nie da się ukryć, że zorganizowanie ślubu oraz przyjęcia weselnego generuje naprawdę duże koszty. Tak naprawdę przy stu osobach na weselnym przyjęciu trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu około czterdziestu tysięcy złotych. Jednym pomagają (lub w całości finansują ślub i wesele) rodzice, inni natomiast musza nieźle się nagimnastykować, by uzbierać stosowną kwotę. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, iż na bardzo wielu kwestiach można oszczędzić, by wydatki ślubno – weselne były nieco mniejsze. O czym mowa? Sprawdźmy, jaką lekcję oszczędzania przygotowali dla nas specjaliści z branży – te wiadomości na pewno się przydadzą.

Stroje z drugiej ręki

Wiadomo że para narzeczonych pragnie na ślubnym kobiercu prezentować się niczym przysłowiowy milion dolarów. Nie od dziś jednak jest oczywiste, że stroje na tę wyjątkową okazję wiążą się z naprawdę dużymi wydatkami. Suknia wszak może kosztować kilka tysięcy złotych, do tego bielizna, burty, dodatki… To samo dotyczy stroju dedykowanego Panu Młodemu – z cała pewnością do tanich on nie należy. Pamiętajcie jednak, że możecie zaoszczędzić sporą sumę, jeśli zdecydujecie się na to, by suknię i garnitur wziąć z wypożyczalni lub tez kupić z drugiej ręki (dotyczy to zwłaszcza kreacji dla Panny Młodej). Przecież tak naprawdę w większości przypadków są to kreacje na jedną tylko okazję. zastanówcie się zatem, czy jest sens wydawania wielu tysięcy złotych czy też lepiej wygenerować oszczędności.

Makijaż i fryzura dla Panny Młodej

Oczywiście specjaliści z branży ślubnej podkreślają, że fryzura i makijaż na ten dzień powinny być niezwykłe, bardzo dopracowane, idealne i szalenie wytrzymałe. To prawda. Wiemy jednak doskonale, że ich stworzenie wiąże się z naprawdę sporymi wydatkami. Jak je ograniczyć? Przede wszystkim nie warto podkreślać, że jest to makijaż i fryzura na ślub (wtedy bowiem ceny potrafią wzrosnąć nawet dwukrotnie), zdecydowanie lepiej nazwać je wieczorowymi. Być może okaże się też, że wśród przyjaciółek Panny Młodej znajduje się taka, która dysponuje znakomitymi kosmetykami czy też akcesoriami do tworzenia fryzur i ma w tych kwestiach spore umiejętności. Jeśli tak jest, można jak najbardziej to ją poprosić o uczesanie i umalowanie (wcześniej jednak umawiając się na spotkanie próbne). Bardzo możliwe, że zrobi to ona równie dobrze jak fryzjerka czy też wizażystka z salonu, zaś koszty będą żadne lub nieporównywalnie mniejsze!

A może ślub poza sezonem lub niekoniecznie w sobotę?

Zapewne nikogo nie trzeba uświadamiać, że w sezonie ślubnym (zwłaszcza w czerwcu i sierpniu) i w soboty płaci się za przyjęcia weselne zdecydowanie najwięcej. Warto zatem zastanowić się nad tym, czy nie lepiej byłoby powiedzieć sobie „tak” poza głównym sezonem, na wiosnę, zimą lub też jesienią. W grę jak najbardziej wchodzą także inne dni tygodnia niż sobota (najczęściej pary decydują się na czwartej bądź piątek). Jeśli tylko wiecie, że goście nie mieliby dużego problemu z przybyciem, to czemu nie? Wszak dzięki temu z pewnością za przysłowiowy talerzyk zapłacicie mniej!

Sporo rzeczy możecie zrobić sami!

Niektórym wydaje się, że wszelkie kwestie związane ze ślubem i weselem należy oddać w ręce specjalistów. Nie do końca tak to wygląda. Dlaczego? Bowiem jeśli macie zdolności manualne, jak najbardziej możecie samodzielnie wykonać przynajmniej część ozdób do kościoła, na salę weselną czy auto, którym będziecie się tego dnia poruszać. Jeśli zaś pragniecie podarować gościom weselnym jakieś urocze upominki, nie musicie wcale wydawać dużych sum. Możecie bowiem pięknie popakować niewielkie słodkości bądź też pomalować białe płaskie kamyki, na których wypiszecie miłe słowa – takie upominki nie kosztują wiele, a przyniosą radość, to pewne!

Pojedźcie własnym samochodem!

Zapewne zdajecie sobie sprawę z faktu, iż wynajem stylowego samochodu ślubnego to wydatek rzędu tysiąca złotych? A przecież jeśli Wasze auto dobrze się prezentuje (lub też macie możliwość wypożyczenia na ten dzień samochodu od rodziców, przyjaciół czy znajomych), wystarczy po prostu stylowo je ozdobić, by mogło ono spełniać swoje zadanie. zaoszczędzicie w ten sposób sporo pieniędzy, a jak najbardziej będziecie mieli okazję podjechania pod kościół czy też Urząd Stanu Cywilnego z klasą. To bardzo słuszne generowanie oszczędności! Jeśli zaś szukacie innych metod na to, jak zaoszczędzić i nie wydać na wesele ogromnych kwot lub potrzebne Wam są innego typu informacje, porady i wskazówki dotyczące najważniejszego dnia w Waszym życiu, pomocą służy Wam towesele.pl. To miejsce dedykowane wszystkim narzeczonym!