Chyba każda kobieta będąc małą dziewczynką marzyła o tym, by być księżniczką, wyjść za księcia i mieć huczne, królewskie wesele. Co prawda nie możemy Wam obiecać księcia, ale wygląd księżniczki w dniu ślubu jest jak najbardziej osiągalny. Koniecznie zobaczcie propozycje sukien ślubnych stworzonych przez projektanta Alfreda Angelo. Kolekcja inspirowana jest disneyowskimi księżniczkami.

 

1. Kopciuszek (Cindirella)

 

Z pozoru tradycyjna, ale w nowoczesnym wydaniu. Suknia ślubna inspirowana Kopciuszkiem. Tiul i tafta dodają jej lekkości. Największą ciekawostkę stanowią buty, które sprzedawane są w zestawie z suknią. Owe słynne pantofelki, wykonane są ze szkła! 

 

 

 

2. Ariel (Mała Syrenka)

 

Romantyczna suknia nawiązująca do cech syrenki Arielki, która jak z pewnością pamiętacie była wolnym duchem. Suknia wykonana jest głównie z koronki oraz tafty, które w trakcie poruszania przypominają fale oceanu. Kreacja została dodatkowo wykończona perłami, co również budzi skojarzenia z morzem. 

 

 

 

3. Królewna Aurora (Śpiąca królewna)

 

A co powiecie na kreację inspirowaną Śpiącą Królewną? Ta suknia z pewnością przypadnie do gustu każdej Pannie Młodej, która kocha romantyzm. Została uszyta została z wielu warstw tiulu oraz talfty. Dodatkami są piękna, elegancka koronka, róż oraz kryształy. 

 

 

 

4. Księżniczka Jasmine (Aladyn)

 

Czas na suknię inspirowanej księżniczką Jasmine i krajami orientu. Jest dość śmiała i nieco egzotyczna, ale zarazem zmysłowa i lekka. Wykonana została z satyny i ozdobiona kryształami. Głównym elementem dekoracyjnym jest perłowy naszyjnik.  

 

 

 

5. Królewna Śnieżka (Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków)

 

Królewna Śnieżka kojarzy się z łagodnością i pięknem. Aby uzyskać te cechy, projektant wykorzystał tiul i jedwab. Gorset ozdobiony został kwiatami i kryształami. Dół sukni przypomina nieco jabłko. Elementem dopełniającym jest satynowy pas oraz piękna kokarda na plecach. 

 

 

 

6. Belle (Piękna i Bestia)

 

Suknia ślubna inspirowana Bellą jest wprost oszałamiająca. Do jej uszycia wykorzystano satynę. Efektu dopełnia bogato zdobiony gorset. 

 

 

 

7. Księżniczka Tiana (Księżniczka i żaba)

 

Suknia ślubna inspirowana Tianą to propozycja dla silnych, niezależnych kobiet, które żyją pełnią życia. Wzór przywodzi na myśl lilie wodne. Za ozdobę służą perły i kwiaty. Suknia jest  bardzo romantyczna, ale jednocześnie odważna.