Pierwszy taniec Nowożeńców to tradycja weselna, której nie sposób pominąć. Zwykle zaraz po obiedzie Para Młoda rozpoczyna swoim tańcem zabawę. Jest to piękny i wzruszający moment zarówno dla Pary, jak i najbliższych. Może niestety przysporzyć Wam nieco stresu. W końcu wszystkie oczy weselników są skupione w tym momencie właśnie na Was. Co zrobić by ten taniec był niezapomniany?

 

Barierą, która może popsuć Waszą frajdę z tego momentu może być brak umiejętności partnerskich jednego lub obojga z Was. Wówczas warto wybrać się na kilka lekcji do szkoły tańca. Nie musicie od razu zamawiać choreografii, chodzi o to byście poczuli się pewniej, a pierwszy taniec nie okazał się kompletną katastrofą. Podstawy tańca zapewne przydadzą się w Wam w wielu innych przypadkach więc inwestycja nie jest jednorazowa. 

 

Zasada 1: Taniec musi być zwięzły!

 

Krótka wskazówka dotycząca utworu, który wybieracie do pierwszego tańca. Piosenki trwają zwykle około 3-4 minut, co stanowi z pozoru krótki okres, ale kiedy jesteście w centrum uwagi, ten czas może ciągnąć się w nieskończoność. Rozważcie więc utwór 2 minutowy. Dla Was będzie oznaczać mniej stresu, a i goście nie zdążą się znudzić. Przypomnijcie sobie wesela na których byliście, jeśli przeciągał Wam się pierwszy taniec innej pary, nie róbcie tego swoim gościom. 

 

Zasada 2: Nie jesteście w tym sami!

 

Jeśli mimo lekcji nie czujecie się na siłach zatańczyć sami całego tańca, możecie poprosić DJ-a czy zespół muzyczny aby już po minucie lub dwóch zaprosił na parkiet pozostałych gości. Na wypadek gdyby nikt nie odważył się wkroczyć pierwszy, umówcie się, że wesprą Was druhny i drużbowie.  Jeśli zdecydujecie się na taki zabieg, utwór, do którego zatańczycie lub kolejny po nim, powinien być zdecydowanie dłuższy niż wspomniane 2 minuty.

 

Zasada 3: Pokażcie swoją historię!

 

Warto pokusić się o małe wzbogacenie Waszego pierwszego tańca. Połączcie go np. z historią Waszej miłości. W tle możecie pokazać zdjęcia z różnych okresów związku, wspólne podróże i wspomnienia. Jest duża szansa, że odwrócą nieco uwagę gości więc to dobre rozwiązanie dla nieco wstydliwych par, ale fatalne jeżeli lubicie być w centrum uwagi. Pamiętajcie by zapytać czy miejsce, w którym urządzacie wesele jest wyposażone w projektor, jeśli nie, możecie go wypożyczyć. Piękna prezentacja z pewnością wzbogaci ten moment i dostarczy dodatkowych wzruszeń. 


Zasada 4: Podszkolić się!

 

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, kilka lekcji tańca to doskonały pomysł. Jeśli jednak macie większe ambicje niż podstawowe kroki i chcecie aby ten taniec został zapamiętany na długo, poproście instruktora o pomoc w przygotowaniu choreografii do wybranego przez Was utworu. 

 

Zasada 5: Wybór muzyki

 

Podstawa to wybrać piosenkę, którą oboje lubicie. Możecie zrobić listę kilkunastu utworów, a następnie je prześwietlić, biorąc pod uwagę czy nie wzbudzi negatywnych skojarzeń. Np. czy tekst nie nawiązuje do tragicznej miłości, złamanego serca itp. Pamiętajcie, że nie musicie się już ograniczać do wolnych, romantycznych piosenek. Jeśli macie ochotę, wybierzcie utwór Madonny czy The Beatles.

 

Mamy nadzieję, że udało nam się pomóc. Życzymy Wam powodzenia i niezapomnianej zabawy!