Tort weselny to jeden z najistotniejszych elementów naszej tradycji związanej ze ślubami. Wspólnego krojenia tortu przez Nowożeńców nie może zabraknąć na żadnym weselu. Najczęściej tort pojawia się zaraz po obiedzie lub późnym wieczorem zaraz przed oczepinami.

Jak wybrać ten idealny tort i czym się kierować? Zacznijcie od wyboru dobrej cukierni. Być może macie już swoją ulubioną lub któryś z przyjaciół jest w stanie Wam takową polecić. Udajcie się do niej i obejrzyjcie zdjęcia realizacji, być może to Was zainspiruje. Najważniejszy jest oczywiście smak tortu, dlatego dobrze umówić się również na degustację. Tort weselny nie może być zbyt mdły. Większość gości zapewne nie lubi zbyt słodkich ciast. Unikajcie też bardzo specyficznych smaków, które mogą nie przypaść do gustu dużej liczbie weselników.  

 

 

 

Jeżeli tradycyjne torty weselne to nie wasza bajka, rozważcie alternatywę w postaci babeczek z kremem, tak zwane cupcakes. Możecie nam wierzyć, tego typu „tort”  również robi olbrzymie wrażenie. Plusem tego rozwiązania jest też to, że nie będziecie musieli go kroić. Dobra cukiernia z pewnością przygotuje dla Was różne smaki, dzięki temu łatwiej będzie trafić w gusta różnych gości.

 

Czy to tradycyjny tort czy cupcakes, przy zamówieniu upewnijcie się co do daty odbioru ciasta. Być może na salę weselną może dostarczyć je sama cukiernia, co będzie jeszcze wygodniejsze. Kilka dni przed datą wesela, zadzwońcie aby potwierdzić, że wszystko będzie na czas i w takiej konfiguracji, na jaką się zdecydowaliście. W natłoku obowiązków możecie o tym zapomnieć, warto podzielić się więc obowiązkami ze znajomymi czy członkami rodziny. Zwłaszcza jeżeli odbiór tortu leży po Waszej stronie. 

Jeżeli nie macie rekomendacji w kwestii sprawdzonej cukierni, zapytajcie o tort salę weselną. Większość z nich oferuje możliwość zamówienia tortu weselnego za dopłatą. Z pewnością zaproponują więc jakieś efektowne i smaczne rozwiązanie. Dzięki temu uda Wam się zaoszczędzić trochę czasu. Nie będziecie musieli odwiedzać cukierni czy troszczyć się o dostawę. 

 

Figurki na tort

Wybór ozdób na tort weselny może być doskonałą zabawą. Dobrze byłoby zachować spójność z dekoracjami całej sali weselnej, ale być może będziecie chcieli nadać im indywidualny charakter i nawiązać do historii Waszego związku czy wspólnych zainteresowań. Decyzja należy do Was. Nawet jeśli zamawiacie tort przez salę weselną, możecie przekazać swoje sugestie bądź dostarczyć zakupione przez Was figurki.

Ozdoby na tort wykonane są zazwyczaj z masy cukrowej lub tworzywa sztucznego. Możecie zamówić je przez Internet bądź poprosić cukiernię o indywidualne wykonanie. Najczęściej wybieranym motywem są postacie Nowożeńców ubranych w garnitur i suknię ślubną bądź po prostu motywy roślinne.