Według statystyk dotyczących przygotowań Pana Młodego do ślubu, 34% Panów Młodych bierze udział w tych przygotowaniach, natomiast tylko 7% nie bierze w nich w ogóle udziału. Wyniki potwierdzają to, że w ostatnim czasie wzrosło zaangażowanie Pana Młodego do przygotowań ślubnych. Teraz jedynym obowiązkiem nie jest stawienie się przed ołtarzem o odpowiedniej godzinie. 

 

W dzisiejszych czasach państwo młodzi, zwłaszcza ci, którzy decydują pokryć wszystkie koszty związane ze ślubem i weselem, biorą czynny udział w planowaniu swojej uroczystości. Oczywiście Państwo Młodzi wspólnie podejmują decyzje. Najczęściej jednak Panowie biorą udział w decyzji dotyczącej wyboru orkiestry czy dj na wesele, poszukują fotografa i kamerzysty. Coraz częściej zdarza się, że wybierają również tort weselny, firmę cateringową, zaproszenia i decydują o wystroju sali. 

Ostatnio jednym z modniejszych aspektów dotyczących ślubów jest wybór motywu przewodniego. W takiej sytuacji Pan Młody może cieszyć się wyborami, często podejmując decyzje pod swoją osobowość. Włączając w to rodzaj muzyki, aż po decyzję o garniturze i akcesoria ślubne. Coraz częściej Panowie decydują się na ułożenie choreografii wraz ze swoimi przyjaciółmi, zaplanowanie romantycznej sesji zdjęciowej czy również zaśpiewanie serenady. Dla przyszłego męża jest to często sposób zabawy i nawet formy relaksu, a patrząc na całą sytuację jest również wsparciem dla swojej ukochanej.

 

Różnice pomiędzy Panem Młodym a Panną Młodą, podczas przygotowań do ślubu 

Panna Młoda zwykle martwi się o estetykę podawanego jedzenia, natomiast Pan Młody zastanawia się, czy potrawy będą smakowały gościom. Z reguły kobiety są bardziej szczegółowe, jeśli chodzi o wystrój i motyw przewodni ceremonii ślubnej. Z kolei Panowie chcą zapewnić jak najlepszą rozrywkę swoim gościom, zaczynając od napojów aż po muzykę.

 

Jak się zaangażować?

Naturalnym aspektem ślubu jest napięta atmosfera. Wszyscy martwią się o to, żeby ceremonia była jak najlepiej zapamiętana. Panowie Młodzi, którzy nie wiedzą jak się zaangażować w planowanie ślubu, powinni zdecydować o tym, przede wszystkim czego chcą dla swoich gości. Pierwszym aspektem, nad którym można się zastanowić, jest na przykład wybór muzyki. W ten sposób można zacząć myśleć o zabawnych i ciekawych pomysłach.


Najważniejsze w planowaniu ślubu jest to, żeby dwie strony wspierały siebie nawzajem. Należy pamiętać również o osiąganiu porozumień, ponieważ jest to przede wszystkim Wasz dzień.