Zbliża się termin ślubu i zaczynacie się denerwować? To naturalny proces towarzyszący chyba każdej parze przygotowującej się do tego wielkiego dnia. Organizacja ślubu i wesela wiąże się z mnóstwem spraw do załatwienia, a obowiązków przybywa z każdym dniem. Podpisywanie umów, wpłacanie zaliczek, dopinanie każdego szczegółu. Niektórych stres dopada dopiero na ostatnim etapie przygotowań, innych znacznie wcześniej. Najistotniejsze jest jednak, by sobie z nim skutecznie poradzić i nie utrudnił Waszych przygotowań!

Sposoby na stres

Pamiętajcie, że mimo dużej ilości obowiązków powinniście, a wręcz musicie znaleźć choć odrobinę czasu dla siebie. Zrelaksujcie się i odpocznijcie. W przeciwnym razie organizm może odmówić Wam posłuszeństwa najmniej odpowiednim momencie. Zamiast cieszyć się dniem ślubu i wesela, będziecie przepracowani, zmęczeni i zawiedzeni.

Dobrym pomysłem na zniwelowanie stresu jest z całą pewnością wspólny seans filmowy. Obejrzyjcie np. komedię romantyczną - sprawdzi się tu doskonale. Oczywiście, jeżeli nie przepadacie za tym gatunkiem, wybierzcie coś innego, w końcu macie się zrelaksować, a nie denerwować. Przygotujcie popcorn lub inne “kinowe” przekąski, rozsiądźcie się wygodnie na kanapie i cieszcie się filmem oraz wspólnie spędzonym czasem.

Niezastąpionym sposobem na relaks jest pobyt na łonie natury. Wybierzcie się na działkę, łąkę lub do lasu, choćby na godzinę lub dwie. Możecie pospacerować lub urządzić sobie mały piknik. Świeże powietrze i odrobina ciszy doskonale się sprawdzi. Serdecznie polecamy Wam tę metodę na odpoczynek, pozwoli Wam się wyciszyć i nabrać nieco dystansu.

A co powiecie na medytację? To również świetny pomysł na zrelaksowanie się w czasie przedślubnych przygotowań. Wiele par z powodzeniem ją stosuje. Polecamy zwłaszcza jeżeli macie problem z wyciszeniem się i zaśnięciem. Wystarczy kwadrans, aby poczuć się o niebo lepiej. Jeśli nie wiecie jak zacząć, pobierzcie jedną z aplikacji lub sprawdźcie kanały na You Tube poświęcone tej tematyce.

Jeżeli uda Wam się wygospodarować wolny weekend, rozważcie weekend w SPA, hotelu czy ośrodku z basenem czy jacuzzi. Uwierzcie nam, bardzo szybko przekonacie się, że właśnie tego było Wam potrzeba. Relaksujące masaże czy zabiegi kosmetyczne doskonale wpłyną na kondycję Waszego ciała i umysłu.

Stresujecie się przed ślubem i weselem?

Koniecznie skorzystajcie z powyższych porad, przejrzycie również wskazówki i opinie specjalistów, a także par, które już przez to przechodziły. Odpocznijcie, a potem doskonale bawcie się na weselu!