Kochamy (lub tylko tolerujemy) zimę głównie dlatego, że budzi u nas skojarzenia z okresem Świąt Bożego Narodzenia, pełnym prezentów, rodzinnej atmosfery, beztroski i pięknych zapachów. W zimie żegnamy również stary rok i świętujemy nadejście nowego. Kiedy spadnie śnieg - nie ma co ukrywać, zima jest zniewalająco piękna. Wyobraźmy sobie cudownie ośnieżone szczyty górskie, zamarznięte jeziora, wypady na narty, przyznacie że to wyjątkowy czas. Chcielibyście zamknąć zimowy klimat w zaciszu własnego domu lub mieszkania? To jak najbardziej możliwe co potwierdzają specjaliści zajmujący się aranżacją wnętrz (np. Ci udzielający swoich porad w serwisie fototap.pl).

 

Fototapety na ścianie sypialni czy salonu to idealne rozwiązanie!


To jedno z najszybszych i najprostszych rozwiązań, które zatrzymać zimę we wnętrzu na dłużej. Wystarczy wybrać i zamówić stylową tapetę z zimowym printem choćby na jedną ścianę. Taki motyw doskonale sprawdzi się również w pokoju dziecięcym – wspaniale będzie współgrał z łóżeczkiem, zabawkami i innymi dziecięcymi meblami. 

Jeśli mamy sypialnię urządzoną w klasycznym, eleganckim stylu polecamy wybór fototapety przedstawiającej ośnieżone górskie szczyty. Pozwoli podkreślić wyjątkowy charakter przestrzeni i dbałość o szczegóły w zakresie aranżacji wnętrza. Jeżeli kochacie góry, tapeta będzie przywoływać miłe wspomnienia i skłaniać do relaksu.

Nic dziwnego, że Polacy chętnie umieszczają fototapety zimowe w swoich pokojach dziennych. Spędzamy tam sporo czasu, pomieszczenia te pełnią funkcję reprezentacyjną w domu czy mieszkaniu. Fototapeta często umieszczana jest na ścianie znajdującej się za kanapą lub sofą. Dodaje to wnętrzu przestrzeni i nowoczesnego wyglądu. 

 

Walory estetyczne i nie tylko!


Jak od dawna wiadomo, wybierając ozdoby na ściany w pierwszej kolejności myślimy o aspektach typowo estetycznych. Zaskoczeni? - to prawda. Warto jednak wziąć pod uwagę zastosowane praktyczne. Na szczęście nowoczesne fototapety 2D i 3D są tworzone w oparciu o wieloletnie doświadczenie osób z branży. Dzięki temu są nie tylko piękne, ale i trwałe. Solidne wykonanie gwarantuje Wam, że nie będziecie musieli ich zmieniać do momentu zmiany gustu.