Ceremonia ślubna oraz przyjęcie weselne zwykle kojarzy nam się zwykle z dużą ilością kolorów, błyszczących zdobień i dekoracji. Co raz więcej par, decyduje się na minimalizm i skromniejszy wystrój. Minimalizm wcale nie oznacza nudy, a wręcz przeciwnie. Dla przykładu, doskonale będą się prezentować monochromatyczne, śnieżnobiałe stoły po dodaniu delikatnych akcentów zieleni czy różu. Wystarczy kilka małych gałązek czy płatków kwiatów. 

To na co należy uważać decydując się na weselny minimalizm, to aby dokładnie przemyśleć każdy szczegół. Od ubioru Państwa Młodych po dekoracje. Dla przykładu sukienka Panny Młodej powinna pozostać prosta, bez koronek, dużej ilości zdobień, błyszczących kamieni, tiuli czy koronek. Podobnie w przypadku fryzury i makijażu. Jeżeli chodzi o strój Pana Młodego najlepiej będzie pasował elegancki garnitur, jednokolorowa koszula i ciemna muszka. 

Bądźcie konsekwentni od początku do końca. Wybierzcie proste i jednolite zaproszenia i winietki. Jeżeli chodzi o bukiet ślubny może rozważcie kilka prostych kwiatów, przewiązanych prostą kokardą. Jak może wyglądać minimalistyczny tort? Może to być jednokolorowy, bez polewy z zaledwie drobnymi zdobieniami i akcentami. 

Jeśli macie ochotę urządzić swój ślub i wesele właśnie w takim stylu, koniecznie poszukajcie inspiracji np. na blogach ślubnych. Z pewnością znajdziecie tam mnóstwo przykładów aranżacji. Dla porównania możecie przejrzeć również zdjęcia z przyjęć w stylu hollywoodzkim, vintage, glamour czy folkowym. Z pewnością znajdziecie coś co przypadnie Wam do gustu. Szukajcie artykułów pełnych fotografii, które pozwolą Wam na zwizualizowanie sobie danego stylu.