Dla wszystkich, a szczególnie dla Pary Młodej, ważne jest to, aby goście dobrze bawili się na weselu i później jak najlepiej wspominali całą ceremonię.

Pewnie teraz zadajecie sobie wiele pytań. Jak sprawić, żeby goście na zawsze zapamiętali Wasze wesele? Czym i jak możecie ich zachwycić? Najprostszym rozwiązaniem jest pamiętanie o umieszczeniu kilku atrakcji przewidzianych w Waszym weselnym scenariuszu. Jeśli zastanawiacie się co może być taką atrakcją, to macie spory wybór, ponieważ z roku na rok atrakcji jest coraz więcej i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Atrakcje ślubne, które można zrealizować od razu po wyjściu z kościoła

- tuba z konfetti lub płatkami róż

Tuba z konfetti jest urozmaiceniem dla tradycyjnie rzucanego ryżu lub monet od razu po wyjściu z kościoła. Najbardziej efektowne jest użycie jednocześnie trzech lub więcej takich tub. Nie musicie się martwić o bezpieczeństwo, ponieważ takie tuby działają dzięki sprzężonego powietrza, które dają efekt wystrzału. Cena tuby z konfetti lub płatkami róż waha się od 3 do 13 złotych.

- wypuszczenie gołębi

Po ceremonii ślubnej Para Młoda wypuszcza dwa białe gołębie. Są one symbolem miłości, wierności, pokoju i przyjaźni. W niektórych kulturach uważa się je za symbol dobrobytu. Wspólne wypuszczenie gołębi to niezwykle romantyczny gest. Możecie je wypuścić z własnych rąk lub z kosza. Koszt takiej atrakcji zaczyna się od 150 do 300 złotych.

- bańki mydlane

Kolejnym urozmaiceniem tradycyjnego ryżu czy monet są bańki mydlane. Tworzą one fantastyczną i nawet bajkową atmosferę, oraz daje fotografowi możliwość uchwycenia ciekawych zdjęć. Cena takiej atrakcji zależy od tego czy chcecie, aby goście sami puszczali bańki, wtedy koszty wynoszą około 2 złotych. Droższą opcją jest zakup maszynki do puszczania baniek. Koszt takiej maszynki to około 200 złotych, natomiast należy pamiętać, że dodatkowym kosztem jest również zakup specjalnego płynu, którego cena waha się od 40 do 70 złotych.

Atrakcje weselne podczas przyjęcia

- lampiony

Lampiony coraz częściej pojawiają się jako atrakcja na weselu. Nic dziwnego, ponieważ wiele wybijających się w niebo lampionów szczęścia to widok, który zapiera dech w piersiach. Oczywiście należy pamiętać o tym, że najlepszym czasem na puszczanie lampionów jest wieczór. Lampiony szczęścia przybyły do nas z Dalekiego Wschodu i mają przynieść Parze Młodej szczęście i boską przychylność. Koszt lampionów wynosi około 6 złotych.

- karaoke

Karaoke jest jedną z weselnych atrakcji, która nie wymaga żadnych dodatkowych kosztów. Spytajcie się swojego Dj’a lub zespołu, czy mogą zrobić coś takiego. Już coraz częściej mają taką możliwość w swojej ofercie. Jeśli jednak Wasz zespół nie organizuje takiej zabawy warto przygotować ją samemu. To nic trudnego!

- pokaz sztucznych ogni

Jeśli chcecie, aby Wasze wesele było w hucznym stylu, jest to idealna atrakcja dla Was. Pamiętajcie, że jeśli zdecydujecie się na pokaz fajerwerków, warto zatrudnić specjalną firmę, aby zadbać o bezpieczeństwo. Koszty różnią się w zależności od wybranego zestawu sztucznych ogni.

- pokaz barmański

Coraz częściej na weselach można obejrzeć pokaz barmański. Rzucanie butelkami, szklankami, szybkie żonglowanie, a na końcu pyszne drinki dla wszystkich, to coś co zachwyci każdego gościa. Cena takiego pokazu to około 1000 złotych.

- czekoladowa lub alkoholowa fontanna

Jest to szczególna atrakcja dla gości, którzy są wielbicielami słodkości czy wysokoprocentowych trunków. Wyglądem taka fontanna nie różni się prawie niczym, oprócz tego, że zamiast wody płynie w niej czekolada lub alkohol.

- iluzjonista

Prawdopodobnie najlepszą atrakcją dla najmłodszych jest wynajęcie iluzjonisty. Jednak jak wiemy nie tylko dzieci lubią magiczne sztuczki. Pokazy iluzji są na żywo i na pewno zaskoczą Waszych gości. Cena wynajęcia iluzjonisty to około 500 złotych.