Moment kiedy dwoje zakochanych ludzi decyduje się na ślub, czyli powiedzieć sobie sakramentalne ,,tak” jest najważniejszym momentem w ich życiu. Jednak po krótkim czasie pojawiają się pytania dotyczące samej ceremonii. Ilość decyzji może przytłoczyć nie jedną osobę. Tak wiele trzeba zorganizować, ale nie martwcie się - pomożemy Wam. Najważniejsze jest abyście we dwoje podjęli decyzje dotyczące ceremonii.

Decyzją do podjęcia na początku jest wybór daty oraz miejsca Waszego ślubu. Datę powinniście uzależnić od terminów w kościele oraz miejsca, w którym będziecie chcieli, aby odbyło się Wasze wesele.

Kolejnym pytaniem, które powinniście sobie zadać jest czy chcecie aby Wasze wesele miało jakiś motyw przewodni czy jednak stawiacie na tradycyjne wesele?

Wybierzcie osoby, które będą Waszymi świadkami. Powinny być to osoby które pomogą Wam we wszystkich przygotowaniach do Wesela ale również będą Waszym oparciem.

Kolejnym ważnym punktem są oczywiście goście. Przecież bez gości nie ma wesela. Zastanówcie się ile osób chcecie zaprosić na uroczystość. Zaproszenia powinny być odpowiednio wcześniej przygotowane i wysłane, aby Wasi goście mogli zarezerwować sobie ten termin na Waszą uroczystość.

Zarezerwujcie miejsce w którym ma się odbyć ceremonia ślubu. Kościół nie jest jedynym miejscem jakie musicie zarezerwować odpowiednio przed ślubem. Niezależnie od tego czy decydujecie się na wesele w restauracji czy w plenerze pamiętajcie o zarezerwowaniu odpowiedniego terminu.

Nie zapomnijcie również o ważnych dokumentach, bez których nie weźmiecie ślubu. Przed ślubem warto przygotować odpowiednie dokumenty takie jak dowód osobisty skrócony akt urodzenia oraz zapewnienie o braku przeszkód do zawarcia związku małżeńskiego.

W Kościele przyda się Wam metryczka chrztu, świadectwo bierzmowania, nauk religii, uczestnictwa w naukach przedmałżeńskich oraz dowód osobisty.

Przed Ślubem powinniście przystąpić do sakramentu spowiedzi minimum dwa razy.

Pamiętajcie również o naukach przedmałżeńskich. Musicie znaleźć czas, aby na nie uczęszczać.

Kilka miesięcy przed Ślubem rozpocznijcie poszukiwania ślubnej garderoby. Dajcie sobie czas na znalezienie wymarzonej sukni ślubnej dla Panny Młodej oraz eleganckiego garnituru dla Pana Młodego. Nie zapomnijcie również o wszelkich dodatkach takich jak buty, biżuteria, welon, bolerko, a nawet biały parasol.

Kolejnym ważnym aspektem jakie musicie omówić są obrączki. Zastanówcie się jak chcielibyście aby wyglądały oraz odpowiednio wcześniej zamówcie je u jubilera.
Dojazd do kościoła też jest ważną sprawą do załatwienia. Wybierzcie pojazd, którym udacie się do miejsca ślubu.

Następnymi rzeczami o których nie możecie zapomnieć jest transport i noclegi dla gości. Jeśli na Waszym weselu mają pojawić się goście, którzy mieszkają daleko od miejsca zaślubin, ważne jest, aby miały one zapewniony transport i nocleg po zakończonej uroczystości.

W zależności od wyboru stylu wesela oraz osobistych preferencji zdecydujcie się na kwiaty, które będą takie same na Waszej uroczystości zarówno w kościele, restauracji oraz w bukiecie Panny Młodej.

Panna Młoda musi przemyśleć swój wygląd w tak wyjątkowym dla Niej dniu. Powinna umówić się na próbną fryzurę – niech nie zostawia tego na ostatnią chwilę!

Oczywiście oprócz kwiatów powinniście zastanowić się nad innymi dekoracjami. Należy zadbać o wystrój kościoła, sali, a także ślubnego pojazdu. Wszystko to musicie zaplanować razem z firmą dekoratorską.

Wstępnie wybierzcie co chcielibyście aby znalazło się w Waszym menu podczas wesela. Koniecznie sprawdźcie czy firma cateringowa jest w stanie zapewnić Wam wybrane potrawy. Jeśli tylko macie taką możliwość zaplanujcie degustację weselnego menu. Przemyślcie również sprawę napoi oraz alkoholu.

Zadbajcie o rozsadzenie gości oraz o to, aby każdy czuł się wyjątkowo. Zamówcie karteczki z imionami zaproszonych osób w stylu takim jak wesele. Na weselnym stole dobrze, żeby pojawiło się menu z potrawami, które kelnerzy zaserwują podczas imprezy.

Zastanówcie się nad tortem, którym poczęstujecie swoich gości. Będzie płaski czy piętrowy? Wybierzcie swój ulubiony smak ciasta i kremu, zadbajcie również o szczegóły dekoracyjne. Zdecydujcie się na kilka dodatkowych ciast, babeczek czy innych słodkości.

Pamiętajcie również o wieczorze kawalerskim i panieńskim. Mimo, że leży to w rękach świadków, dopilnujcie, aby ten wieczór był godny zapamiętania, ale również bezpieczny.

Wielu Parom Młodym pierwszy taniec spędza sen z powiek. Jeśli nie jesteście zawodowymi tancerzami lub nie czujecie się takimi to udajcie się na kurs, aby Wasz pierwszy taniec wypadł idealnie i na zawsze został zapamiętany przez Waszych gości.

Pomyślcie czy chcecie, aby na waszym weselu grała orkiestra czy DJ z przygotowaną wcześniej muzyką. Pomyślcie o tym, aby zapewnić gościom trochę rozrywki – taniec na gazecie, pociąg, a może klasyczna zabawa z krzesłami?

Znajdźcie dobrego fotografa i jeśli chcecie to kamerzystę. Dzień Ślubu będziecie wspominać przez całe życie, a pomogą Wam w tym piękne zdjęcia oraz film z uroczystości. Zastanówcie się również nad swoją sesją ślubną, znajdźcie pomysł na to, aby była wyjątkowa!

Możecie wspólnie sporządzić listę rzeczy, które chcecie dostać jako prezent. Taka lista bardzo pomoże Waszym gościom – dzięki temu nie dostaniecie np. trzech ekspresów do kawy.

Po ślubie czas na odpoczynek, czyli czas na podróż poślubną! Odpowiednio wcześniej wybierzcie datę i miejsce Waszej wycieczki. Pamiętajcie o zarezerwowaniu urlopu w pracy na ten czas!

Po powrocie z Waszej podróży poślubnej wyślijcie gościom weselnym podziękowania za przybycie na uroczystość oraz za otrzymane od nich prezenty.

Dzień przed ślubem powinniście się zrelaksować i odprężyć. Weźcie ciepłą kąpiel, poczytajcie ulubioną książkę i pójdźcie wcześniej spać, aby mieć dużo siły na tak ważny dla Was dzień.

W dzień ślubu zjedzcie pożywne śniadanie oraz z sercem pełnym miłości ruszcie do kościoła, aby przeżyć najwspanialszy Dzień w Waszym wspólnym życiu!