Wcześniej czy później z tym wyzwaniem musi się zmierzyć każda panna młoda - chodzi oczywiście o wybór idealnej sukni ślubnej. Przed decyzją warto zapytać o radę konsultantkę w salonie sukien ślubnych. Może się okazać, że typ sukni o której marzyłaś niekoniecznie pasuje do sylwetki. Jak klasyfikuje się typy sukien ślubnych? Zobaczcie.

 

Typ literki A

Ten typ charakteryzuje się dopasowaną górą sukni, która idąc ku dołowi stopniowo się rozszerza. Nie ma dokładnego zarysowania talii, góra sukni to zazwyczaj gorset, który nie ma ramiączek czy rękawków. Dużą zaletą tego fasonu sukni ślubnej jest fakt, że świetnie sprawdza się u Pań o różnych kształtach i rozmiarach. Suknia typu litery A uwypukla nasze zalety, a jednocześnie sprytnie zakrywa wady. 

 

Suknie z dekoltem w kształcie litery V

Głównym atutem sukienek ślubnych w tym stylu jest piękne podkreślenie dekoltu. Wszystko za sprawą czarującego wycięcia w kształcie litery V. Pozwala pannom młodym poczuć się bezpiecznie i zarazem skromnie. Suknie tego typu idealnie sprawdzą się u pań z wysoką talią, Pozwolą ją wizualnie wysmuklić. Równie dobrze pasuje do pań z dużym biustem lub szerokimi ramionami. 

 

Model Empire

Teraz coś idealnego dla pań o figurze gruszki. Suknie w tym modelu charakteryzują się wyraźnym odcięciem sukni pod biustem, na przykład pięknie zdobioną tasiemką czy paseczkiem. Dół sukni szyje się zwykle ze zwiewnych i lekkich materiałów. Nie ma więc mowy o niewygodzie. Takie suknie można spotkać zarówno wersji z długim jak i krótkim rękawem, a także bez nich. 

 

Model Princessa

Jeśli zainspirowały Was suknie balowe księżniczek z filmów lub bajek, ten model jest właśnie dla Was. Suknie typu Princessa wyglądają wytwornie i pasują właściwie do każdej panny młodej. Góra podobnie jak w typie A przylega do ciała, dół zaś się rozszerza. Dla efektywnego efektu, suknie te złożone są zazwyczaj z wielu warstw. 

 

Model Syrena

Jak domyślacie się po nazwie, ten typ sukni mocno przylega do ciała, od góry aż do kolan. Tylko na samym dole suknie są delikatnie rozszerzone. Suknie w tym stylu przywodzą więc na myśl ogony mitycznych syren. Tak szyte suknie ślubne najlepiej prezentują się jednak na szczupłej sylwetce.