Zdarzają się panny młode, które posiadają tatuaże. Jeśli jesteście jedną z takich Panien Młodych i chcesz ukryć swój tatuaż na ten dzień koniecznie to przeczytaj!

 Tatuaże zawsze były i będą rodzajem autoekspresji i formą sztuki, które łączą się ważnymi wydarzeniami z naszego życia oraz emocjami. Nie ma to znaczenia czy kochasz bądź nienawidzisz swojego tatuażu. Liczy się fakt, że postanowiłaś go ukryć na ten jeden dzień. Jak to zrobić?

 

Idąc do ołtarza w swojej wymarzonej sukni ślubnej wszystko musi być idealnie. Tatuaże również da się skutecznie ukryć. Jak? Potrzebny jest dobry korektor, który został stworzony do ukrywania wad medycznych, czyli na przykład blizn. Na rynku jest ich dostępnych kilka, więc najpierw wybierz kilka i zrób test, który wskaże najlepszy produkt. Należy pamiętać, aby kupić je w trzech odcieniach: pierwszy powinien być dokładnie tego samego koloru, co Twoja skóra; drugi o ton jaśniejszy; trzeci o dwa odcienie jaśniejszy.

 

Możesz zrobić to sama, ale jeśli do ślubu będzie malowała Cię profesjonalna wizażystka warto poprosić ją o to, by ukryła tatuaż. Oto kilka kroków, które skutecznie pozwolą Ci go ukryć!

 

1) Przy użyciu odpowiedniego pędzla najpierw nałóż na tatuaż najjaśniejszy korektor (ten o dwa tony jaśniejszy od Twojej skóry) po czym upewnij się, że jest on nałożony tylko na sam tatuaż, a nie na skórę obok niego.

2) Drugim krokiem jest zastosowanie korektora pośredniego (tego jaśniejszego tylko o jeden ton) upewniając się, że idealnie maskuje ten poprzedni nałożony już na skórę.

3) Następnie zastosuj korektor w kolorze Twojej skóry nakładając go na te poprzednie. Delikatnie nałóż też na skórę wokół tatuażu, co stworzy bardzo naturalny efekt.

4) Na sam koniec stosuje się specjalny proszek, który pozwoli trzymać się korektorom jeszcze dłużej.

5) Absolutnie nie zapomnij o tym, by spakować korektory ze sobą na wesele, by móc w każdej chwili poprawić „makijaż”.