Planowanie ślubu od początku do końca nie jest łatwym zadaniem i może przynieść ze sobą wiele chwil pełnych zmęczenia i stresu. Każda przyszła Para Młoda musi podjąć decyzje, za które bierze potem odpowiedzialność. Jak więc trochę odpocząć od tego wszystkiego?

Całe to wydarzenie, jakim jest ślub jest bardzo stresujące. Czasami najlepiej jest zwolnić trochę tempo i na chwilę uciec od tego wszystkiego. Dzięki takiej przerwie będziecie mogli powrócić do planowania ślubu ze spokojem, energią i nowym, świeżym spojrzeniem na całość. Oto kilka wskazówek, które pomogą Wam się zrelaksować w czasie tego całego procesu.

 

Spotkanie z przyjaciółkami/kumplami

 

Nie ma to jak babskie spotkanie lub męski wypad na miasto. To idealny sposób na to by na chwilę zapomnieć o planowaniu ślubu i po prostu się pośmiać, poplotkować, pogadać o starych czasach. Przed wyjściem na takie spotkanie wyraźnie zaznacz, że słowem zakazanym na ten wieczór jest „ślub”, a jeśli ktoś o nim wspomni stawia drinka/piwo dla wszystkich!

 

Zaplanuj romantyczny weekend z przyszłym mężem/żoną

 

Przez cały weekend będziecie się liczyć tylko Wy. Również zapomnijcie na chwilę o ślubie. Wróćcie do pierwszych tygodni i miesięcy, kiedy zaczęliście się spotykać. Poflirtujcie ze sobą, pośmiejcie się, bądźcie szczęśliwi! Nie rozmawiajcie ani nie myślcie przez ten czas o weselu i planowaniu ślubu!

 

 

Idźcie na długi spacer

 

Trzymając się za ręce idźcie na długi spacer po parku, plaży czy lesie. Cieszcie się sobą i rozmawiajcie o wszystkim, oczywiście poza zbliżającym się ślubie! Doceńcie fakt, że udało Wam się uciec na chwilę od tego całego zamieszania, odpocznijcie i cieszcie się swoim towarzystwem.

 

Wybaw się!

 

Zapomnij o planowaniu ślubu na jedną noc i po prostu dobrze się baw! Graj całą noc w ulubione gry na PlayStation, Wii, albo po prostu gry planszowe czy piłkę nożna. Umówcie się między sobą, że ten, kto przegra będzie musiał sprzątać przez jakiś czas albo podawać śniadania do łóżka.

 

Romantyczna kolacja w restauracji

 

Żeby choć trochę wyluzować się przed ślubem warto zrobić rezerwacje w eleganckiej restauracji i wybrać się na kolację z drugą połową. Jeśli macie ochotę wynajmijcie pokój z pięknym widokiem w hotelu na jedną romantyczną noc. Zasługujecie na to!

 

 

Daj upust emocjom

Jeśli nie chodzisz na siłownię albo nie uprawiasz joggingu wybierz się na energiczny spacer. Nic tak bardzo nie wycisza jak właśnie fizyczne zmęczenie. Idź w pojedynkę, albo zabierz swoją drugą połówkę. Jeżeli jednak możesz pójść na siłownię to udaj się i tam i daj z siebie wszystko: nie ma to jak adrenalina by zapomnieć o wszystkich troskach.

 

Romantyczna kolacja w domu

Kiedy nie masz funduszy, aby zorganizować wypad na miasto to sami coś zróbcie! Ugotujcie coś, co lubicie, wypróbujcie nowy przepis, cieszcie się jedzeniem w domowym zaciszu i swoim towarzystwem. Całe gotowanie warto poprzedzić wspólnymi zakupami składników i szampana. Potem zróbcie w domu romantyczny nastrój dzięki świecom, spokojnej muzyce i cieszcie się rozmową, byleby nie na temat ślubu!

 

 

Pamiętaj, że dzień ślubu to tylko jeden dzień, ale jego planowanie to już cały proces, który może okazać się trudny i stresujący. Ten czas powinien być też czymś ciekawym i czymś, co pomoże Was do siebie zbliżyć. W czasie planowania ślubu nie zapomnijcie jednak o tym, co jest w tym wszystkim najważniejsze, czyli O WAS!