Zapewne już jako mała dziewczyna marzyłaś o dniu swojego ślubu i już wtedy nakreśliłaś sobie wymarzoną suknię. W dniu swojego ślubu będziesz chciała wyglądać najlepiej i najładniej, po prostu wyjątkowo. Na co więc zwracać uwagę przy wyborze sukni ślubnej?

 

 

Suknia ślubna jest niezwykle ważna w dniu ślubu. To właśnie na Pannę Młodą będą skierowane wszystkie spojrzenia: ukochanego i gości. Wybierając suknię nie powinnyśmy kierować się tylko marzeniami, ale trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na to, aby czuć się w niej komfortowo, bowiem trzeba będzie w niej przetańczyć całą noc.

 

Im wcześniej tym lepiej

Po salonach mody ślubnej nie musimy chodzić już dwa lata wcześniej. Dobrym sposobem na zdobycie pomysłów i inspiracji jest oczywiście Internet. Ważne jest, aby co najmniej rok przed ślubem pojawić się już w salonie z sukniami ślubnymi. Lepiej na spokojnie przejść się po salonach, a nie czuć na sobie presję czasu. Pamiętajmy również o tym, że suknie są zazwyczaj szyte na miarę, a to też wymaga czasu.

 

Ustal budżet

Budżet to właściwie jedyna rzecz, jaka ogranicza wybór sukni. Już samo wesele to ogromna inwestycja. Pamiętaj, aby zawsze ściśle trzymać się wyznaczonej przez siebie sumy na tę kreację. W końcu to suknia, którą włożysz tylko na jedną noc. Nie warto, więc przepłacać, ale uwierz, że piękne suknie można znaleźć za naprawdę małe pieniądze.

 

Fasony i kroje

Pamiętaj, że suknia, którą sobie wymarzyłaś już lata temu niekoniecznie może leżeć na Tobie idealnie. W swojej wyobraźni bardzo często siebie idealizujemy i nie zawsze przekłada się to na rzeczywistość. Warto, więc poprzymierzać różne kroje i fasony sukien ślubnych nim zdecydujesz się na tę jedyną. Koniecznie słuchaj też rad pracowników salonu, bo oni naprawdę znają się na rzeczy. Jeżeli jest taka możliwość rób sobie zdjęcia w sukniach ślubnych. Kiedy opadną emocje zawsze możesz siebie obejrzeć na zdjęciach i zobaczyć jak się prezentujesz i jak Twoja suknia wygląda na zdjęciach.

 

Słuchaj siebie

Bywa tak, że po sukienkę ślubną często idzie się z bliskimi. Im więcej osób tym gorzej będzie coś wybrać. Każdy ma swój gust, każdemu podoba się coś innego. Ciężko będzie dojść do jakiegokolwiek konsensusu. Pamiętaj, że to właśnie Ty będziesz ubrana w suknię i będziesz musiała wytrzymać w niej całą noc. Dlatego jeżeli sukienka nie jest zbyt wygodna przemyśl jeszcze decyzję o jej zakupie. Najlepiej iść za głosem serca i wybrać tą suknię, w której zakochałaś się od pierwszego wejrzenia!