Dzisiejszy rynek florystyczny oferuje najróżniejsze propozycje bukietów ślubnych. W tym momencie pojawia się zatem pytanie: jak wybrać idealny bukiet ślubny? Wcześniej Panny Młode o tym w ogóle nie myślą, problem pojawia się w momencie, kiedy trzeba wybrać coś konkretnego.

 

Wybór bukietu ślubnego nie jest prostą sprawą. Kwiaty muszą pasować zarówno do Panny Młodej jak i do sukni ślubnej. Pierwszą rzeczą, jaką Panna Młoda musi wziąć pod uwagę to kształt, fason i kolor sukni ślubnej oraz osobno własna sylwetka, osobowość i wzrost.

 

Obecnie rynek florystyczny oferuje ogromny wybór bukietów ślubnych. Wśród rodzajów bukietów ślubnych wyróżnia się przede wszystkim:

 

- Tradycyjny i klasyczny bukiet ślubny, który charakteryzuje się małym rozmiarem, ułożonymi ciasno i gęsto kwiatami. Taki rodzaj bukietu ślubnego pasuje zazwyczaj do każdego fasonu sukni ślubnej, aczkolwiek najczęściej jest polecany dla Panien Młodych, które są romantyczkami.

 

 

 

- Bukiet kaskadowy jest bardzo efektownym bukietem, w którym kwiaty ułożone są w sposób, który daje wrażenie, że kwiaty dosłownie wypływają z rąk Panny Młodej. O tych bukietach bardzo często mówi się, że przypominają odwróconą kroplę wody. Ze względu na to, że bardzo przykuwają wzrok są one polecane szczególnie dla Pań, które są wysokie i mają skromną suknię ślubną.

 

 

 

 

- Arm bouquet jest wiązanką składająca się z samych długich kwiatów i liści, które częściowo Panna Młoda opiera na swym ramieniu. Do zrobienia takiego bukietu często używa się długich róż, orchidei lub lilii.

 

 

 

- Nosegay to nic innego jak małe, okrągłe bukieciki, które przede wszystkim charakteryzują się jednolitością.

 

 

 

- Berło, czyli najnowsza propozycja, która opanowała niedawno polski rynek florystyczny. Taki bukiet najbardziej pasuje do nietuzinkowych, nowoczesnych i awangardowych Panien Młodych. Powstaje on poprzez związanie ze sobą dużych kwiatów o bardzo długich łodygach.

 

 

 

- Bukiet z biżuterii czyli całkowita nowość na rynku. Wygląda i prezentuje się fantastycznie. Taki bukiet to idealne rozwiązanie dla tych Panien Młodych, które nie stawiają na tradycję tylko przede wszystkim na nowoczesność.

 

 

 

 

Jak dobrać bukiet ślubny do koloru sukni? Ogólna zasada mówi przede wszystkim o tym, by bukiet był, choć o ton ciemniejszy od sukni ślubnej. Powinien on się wyróżniać. Warto pamiętać o tym, że do białej sukni pasują zazwyczaj wszystkie kolory. Jeżeli do białej sukni koniecznie chcenie wybrać białe kwiaty to mimo wszystko przydadzą się wstawki w pastelowych kolorach. Do sukni w kolorze kremowej wybierzcie bukiet w kolorze różowym, czerwonym lub pastelowo żółtym.

 

Bukiet dopasujcie do pory roku, w której bierzecie ślub. Albo do czasu, w którym kwitną Twoje ulubione kwiaty, aby potem nie przeżyć rozczarowania, że na przykład w czerwcu czy lipcu nie dostaniesz tulipanów czy konwalii.

 

Nie zapominajcie o tym, że kwiat w butonierce Pana Młodego powinien być pojedynczym kwiatem, który dominuje w Twojej wiązance ślubnej. Dekoracja samochodu również powinna nawiązywać do bukietu oraz powinna zostać utrzymana w tej samej kolorystyce i w tym samym stylu.

 

Przed wyborem bukietu, koniecznie upewnijcie się, że żadne z Was nie ma alergii na wybrane do wiązanki kwiaty. Taka alergia potrafi być naprawdę bardzo uciążliwa.

 

Zamiast tradycyjnego bukietu ślubnego można wybrać inne rozwiązanie takie jak na przykład:

 

- Bransoletka z kwiatów

 

 

 

- Koszyczek z kwiatami (szczególnie polecany dla romantyczek)

 

 

 

- Jeden kwiat to rozwiązanie dla Panien Młodych, które stawiają na prostotę, elegancję i minimalizm. Szczególnie polecamy długą różę lub słonecznika.

 

 

 

Nie zapominajcie o tym, że bukiet ślubny powinien być idealnym uzupełnieniem całości.