Organizując wesele Młoda Para staje przed wieloma wyborami. Jednym z takich wyborów jest podjęcie decyzji o tym czy zapraszać dzieci na ślub i wesele, czy też nie. Kilka praktycznych rad na ten temat znajdziecie poniżej.

 

Dzieci zazwyczaj są nieodłącznym elementem wesela i ślubu i trudno wyobrazić sobie bez nich zabawę. Te mniejsze czasami marudzą w kościele, te większe zawsze są pierwsze na parkiecie i fantastycznie się bawią. Każde dziecko wywoła radość i uśmiech na twarzy naszych gości. Co zatem zrobić, gdy stajemy przed wyborem: zapraszać dzieci na uroczystość czy dać sobie z tym spokój?

 

 

 

 

TAK dla dzieci na weselu

 

Jak już wspomniałam wcześniej dzieci zawsze wywołają uśmiech i radość na twarzach naszych weselników. Bywa tak, dlatego, że dzieci są w pełni naturalne, są sobą, nikogo nie udają. Są także nieprzewidywalne i niesforne, przez co można liczyć na ich kreatywność, na przykład wtedy, kiedy „wyciągają” innych do tańca. A z moich obserwacji wynika, że taniec to jest coś, co zdecydowanie nasi milusińscy uwielbiają. Wprowadzają one luźną i rodzinną atmosferę na przyjęcie.

Warto też pamiętać o tym, że kto, jak kto, ale dzieci są zawsze chętne i skore do różnych zabaw.

 

 

 

NIE dla dzieci na weselu

 

Lista minusów jest zdecydowanie krótsza, od listy plusów. Zestawienie otwiera fakt, że bardzo często dzieci są grymaśne, ciężko im wystać w kościele, ponieważ uroczystość ślubna po prostu je nudzi. Należy pamiętać także o tym, że im dłużej trwa zabawa weselna tym bardziej dzieci zaczynają być marudne i nieznośne. Dzieje się tak, ponieważ najzwyczajniej w świecie są one zmęczone i chcą już się położyć spać. Nie mają one tyle siły, co dorośli i potrzebują solidnie wypocząć. Kiedy dzieci stają się już marudne to tym ciężej jest także wytrzymać ich rodzicom.

Para Młoda musi także pomyśleć o tym, aby zmęczone dzieci móc gdzieś ulokować, aby się przespały i odpoczęły, co przeważnie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

 

 

 

Jednakże nie warto ograniczać wesela tylko do samych osób dorosłych. Czasami bywa też tak, że nieobecność dzieci może wpłynąć negatywnie na wizerunek wesela. Nie wspominając już o tym, że, rodzice będą po prostu zniesmaczeni, kiedy dowiedzą się, że nie zapraszamy dzieci na wesele. Jest to dla nich dodatkowy kłopot, ponieważ powstaje pytanie, z kim zostawić dziecko? Może zdarzyć się tak, że osoby zaproszone odmówią przyjścia, bo nie będą miały z kim zostawić malucha.

Dzieci na weselu to także dla Młodej Pary większy wysiłek organizacyjny, bo należy pomyśleć o dodatkowym pokoju dla zmęczonych brzdąców oraz o tym, aby zorganizować jakąś zabawę weselną, w której mogłyby wziąć udział i dobrze się bawić. Ale jeżeli nie pozwala na to budżet, czy ogranicza nas wielkość sali nie róbmy nic na siłę. Jest to przede wszystkim Wasza decyzja i Wasz dzień.

 

 

 

Naszym zdaniem warto jednak zaprosić dzieci na wesele, bo zdecydowanie dodają one uroku całej uroczystości i zabawie weselnej. Mimo, że czasami marudzą, są one świetnymi tancerzami, a swoimi kreatywnymi pomysłami rozbawią niejednego gościa!