Jeżeli nie macie nikogo znajomego, kto mógłby Was zawieźć do kościoła i potem na salę, na której odbędzie się zabawa weselna, to koniecznie musicie rozważyć opcję wynajęcia samochodu. My w kilku zwięzłych punktach postaramy się Wam pomóc przy dokonaniu takiego wyboru (jednego z wielu).


1. Nowoczesne czy zabytkowe?

 

Kwestia, którą bezspornie musicie rozważyć na samym początku to pytanie o to czy wolicie nowoczesne auto czy raczej stare i zabytkowe? Odpowiedź na to pytanie pozwoli Wam potem uniknąć niepotrzebnych nieporozumień i spięć. Warto zapytać o radę też rodziców i znajomych, jeżeli nie możecie się zdecydować.


Samochód zabytkowy Samochód nowoczesny

Limuzyna

2. Marka i model samochodu

 

Oczywiście największy wybór w markach i modelach samochodów jest w nowoczesnych autach. W zasadzie można pokusić się na każde jedno auto, które tylko Wam się spodoba. Najpopularniejsze marki wśród nowoczesnych samochodów to zwłaszcza: Audi, Mercedes, BMW, Lexus i wszelkiego rodzaju limuzyny.
Natomiast wśród zabytkowych aut królują: Mercedes, Dodge, Volkswagen Cabrio lub Daimler


3. Kolor

 

Wśród ślubnych samochodów zwykle dominują trzy kolory: czerń, biel lub srebro. O kolorze samochodu warto pamiętać przy okazji wybierania kwiatów do jego dekoracji.

Zatem Młoda Paro – srebrne Audi. Czarne BMW, a może biały Lexus?

 

4. Oferty i ceny

 

Przeszukujcie bazy firm i osób prywatnych, które mogą Wam wypożyczyć samochód. Dokładnie zapoznajcie się z ofertami, które wybraliście. Następnie zadzwońcie do właściciela i zapytajcie koniecznie o:

a) cenę (jeśli nie została podana w opisie)

b) termin wypożyczenia samochodu (możliwe, że wybrane przez Was auto może być już zarezerwowane)

c) umówcie się na spotkanie w celu obejrzenia auta i ewentualne ustalenie warunków wstępnych

 

Jeżeli chodzi o kwestie finansowe to musicie dopytać o szczegóły właściciela lub firmę. Auto można wypożyczyć albo na kilka godzin (zazwyczaj na 3-4 godziny) lub można wypożyczyć samochód i wtedy płaci się za całość wykonanych usług bez względu na liczbę godzin.

 

5. Umówienie się na spotkanie i ustalenie szczegółów

 

Oczywiście najlepiej to zrobić kilka miesięcy przed ślubem, aby zaoszczędzić sobie niepotrzebnych rozczarowań. Na spotkaniu szczególną uwagę należy zwrócić na ot czy właściciel auta wydaje się być godny zaufania i czy jest punktualny. Warto zapytać też, jakie dekoracje kwiatowe pasują do wybranego przez nas samochodu. Następnie poćwiczcie sobie wsiadanie i wysiadanie z auta, bo to dość ważny element. Trzeba przecież wsiąść i wysiąść z gracją. Uśmiech

 

6. Umowa i wpłata zaliczki

 

Kiedy wszystko Wam się podoba i spełnia Wasz oczekiwania to nie ma na co czekać, tylko od razu dokonajcie rezerwacji na wybrany pojazd. Przedtem tylko przeczytajcie uważnie umowę. Co do zaliczki – zazwyczaj wpłaca się połowę kwoty za wynajem, a resztę reguluje się w dniu ślubu.